KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8906018
nr 890 6018
Tor Norling
(1895-1972), Sverige
Akvarell, Tor Norling (1895-1972), Stilleben, signerad -48, 59x47
Tor Norling, svensk målare, skulptör och grafiker född i Malmö 1895, död 1972.
Utrop:
300 kr
måndag 28 april 2014
kl 19:14:00
Tor Norling
Läs mer om Tor Norling